Animowany 1995

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 34 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Animowany z 1995 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Ludwik Anderson – nieco zakompleksiony ośmiolatek – mieszka wraz z rodzicami i licznym rodzeństwem (pięcioro braci, pięć sióstr) w Cedrowej Górce, w stanie Wisconsin. Jego życie wypełnione jest licznymi (niekiedy wręcz niewiarygodnymi) przygodami i to właśnie o nich opowiada serial. Ludwiczek i jego nieco ekscentryczny ojciec, Andy, tworzą niesamowitą mieszankę charakterów, która w komicznych sytuacjach, potrafi rozbawić do łez. Każdy z trzydziestu siedmiu odcinków opisuje inne wydarzenie, nową sytuację, w której musi odnaleźć się główny bohater. Fabuła oparta jest na opowiadaniach i autentycznych historiach z życia Louie'ego Andersona – jednego z najbardziej cenionych amerykańskich komików. Serial otrzymał nagrodę Emmy, zyskał również ogromne rzesze fanów, zarówno na świecie, jak i w Polsce.
Krowa i Kurczak - dzieci ludzi, których twarzy nigdy nikt nie widział, w serialu jedynie pojawiają się od pępka w dół. Kurczak często wpada w tarapaty, bądź i nie, ale zawsze musi mu przeszkodzić (lub pomóc) jego siostra, która przemienia się w Super Krowę, przebiera się w obcisły strój i mówi do tego po hiszpańsku...

Maska

6,7
Stanley Ipkiss jest życiowym nieudacznikiem – nie może znaleźć sobie dziewczyny, ma kiepską pracę, w której wszyscy nim pomiatają, a jego najlepszym przyjacielem jest pies Milo… Wszystko zmienia się, gdy Stanley zdobywa starożytną, magiczną maskę, która całkowicie go odmienia. Po jej założeniu ofiara życiowa zamienia się w szalonego dowcipnisia o zielonej twarzy – Maskę. Maska przewraca miasto do góry nogami, doprowadzając do wściekłości lokalne władze oraz zwykłych ludzi, a jednocześnie walczy z groźnymi przestępcami…


Rok 2015, piętnaście lat po kataklizmie, który ludzkość nazwała drugim uderzeniem. Czternastoletni Shinji Ikari przybywa do Tokio-3 na wezwanie swojego ojca, którego nie widział jakiś czas i do którego ma mieszane uczucia. Okazuje się, że ojciec Shinjiego – Gendō – chce powierzyć mu pilotowanie evangeliona: robota, którego zadaniem jest walka z aniołami – istotami chcącymi zniszczyć ludzkość. Niechętny temu na początku Shinji ostatecznie zgadza się pilotować robota. Pozostaje w Tokio-3 na dłużej, na wypadek ataku kolejnego anioła, zamieszkuje ze swoją nową opiekunką, Misato Katsuragi, idzie do nowej szkoły. Shinji jest jednak outsiderem, nawiązywanie kontaktów z innymi przychodzi mu bardzo trudno, ze wszystkich sytuacji stara się wyjść w ten sam sposób – robiąc to, o co się go prosi. Wkrótce jednak okaże się, że nie można żyć tak przez cały czas – spotka nowych ludzi, stanie przed nowymi zadaniami. „Neon genesis evangelion” oprócz znakomitej rozrywki jest także dziełem głęboko filozoficznym – oprócz tego, co dzieje się na ekranie, widz poznaje także rozterki, radości, smutki, sukcesy i niepowodzenia bohaterów, bardzo mocno zagłębiając się w ich psychikę i osobowość. Jeśli dobrze przeanalizuje się serial, znajdzie się w nim drugie, a może nawet trzecie i czwarte, dno.
Gwiazdami serialu są surykatka Timon i guziec Pumba, postaci znane z animowanego filmu Disneya – Król Lew. Akcja serialu toczy się po zakończeniu wydarzeń, opisanych w filmie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…